شنبه 20 جولاي 2024 - 30 تير 1403
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
Bookmark and Share
NEWSLETTER
Email :LINKS
   به سایت مرکز مشاوره جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های انگلستان خوش آمدید   در صورتی که متقاضی تحصیل در  دوره های کارشناسی , کارشناسی ارشد , دکترا , پزشکی , دندانپزشکی ,Foundation (پیش دانشگاهی) و یا A LEVEL در انگلستان برای سال 2014  هستید میتوانید از هم اکنون با ما تماس بگیرید     UCAS Timetable for 2014 applications   دانشگاهها و کالج های انگلستان     ویزای تحصیلی انگلستان       جدول ارزشیابی , مقایسه و تبدیل آیلتس و تافل    UK STUDY TODAY   موفق ترین مشاور و راهنمای اخذ پذیرش تحصیلی در  مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان     دوره های زبان انگلیسی در انگلستان     دوره های کارشناسی در انگلستان    دوره های کارشناسی ارشد      دوره های دکترا در انگلستان      تحصیل در رشته پزشکی     تحصیل در رشته دندانپزشکی   پیش دانشگاهی در انگلستان      مدارس شبانه روزی در انگلستان      دوره های آیلتس      دوره های تافل      بورسیه های تحصیلی در انگلستان     رزومه و روش تهیه آن    دانشگاهها و کالج های انگلستان     MBA در انگلستان     هزینه های زندگی در انگلستان     هزینه های تحصیلی در انگلستان     مسکن دانشجویی در انگلستان    کار در زمان تحصیل در انگلستان    رنکینگ دانشگاه های انگلستان    ویزای تحصیلی انگلستان     فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان     خدمات مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان      خدمات مشاوره اخذ ویزای تحصیلی انگلستان     خدمات مسکن دانشجوئی در انگلستان    خدمات فرودگاهی (ایاب و ذهاب ) در انگلستان     خدمات آشنا کردن دانشجو با محیط پیرامون تحصیل     افتتاح حساب بانکی در انگلستان     گواهینامه رانندگی در انگلستان    راهنمائی جهت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان    مشاوره در انتخاب مدرسه و ثبت نام فرزندان دانشجویان در مدارس انگلستان    مشاوره حقوقی   تمدید ویزای دانشجوئی   تلفن تهران متصل به دفتر لندن  4858 55 66  021   تلفن مسقیم دفتر لندن 8286 2784 20 0044    UK STUDY TODAY Ltd - 72 Hammersmith Road -London - W14 8TH - United Kingdom   
نیم میلیون متقاضی ورود به دانشگاه‌های آلمان در ترم زمستانی

نیم میلیون متقاضی ورود به دانشگاه‌های آلمان در ترم زمستانی

در ترم جاری تحصیلی (۲۰۱۱ / ۲۰۱۲) بیش از ۵۰۰ هزار نفر متقاضی ورود به دانشگاه‌های آلمان بوده‌اند که تاکنون بی‌سابقه بوده است. مسئولان آموزشی دلیل این تقاضا را در لغو خدمت سربازی و کوتاه‌شدن دوران تحصیلات متوسطه می‌دانند.

دانشگاه‌‌های آلمان هم‌زمان با شروع ترم زمستانی سال تحصیلی جاری (۲۰۱۱ / ۲۰۱۲) در ماه اکتبر (مهرماه) با تعداد بی‌سابقه‌ای از ترم‌اولی‌ها مواجهه شدند. بیش از نیم میلیون نفر در ترم جدید تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان ثبت‌نام کرده‌اند؛ تعدادی که تا پیش از این سابقه نداشته است.

اما دلایل اصلی تعداد زیاد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان در ترم جدید چیست؟ به گفته‌ی کارشناسان آموزشی دلیل اول پایان دوران تحصیلات متوسطه‌ی دانش‌آموزان آلمانی است که امسال به طور تصادفی شامل دو گروه می‌شود: دسته‌ی اول دانش‌آموزان نظام قدیم هستند که طول دوران تحصیل‌شان سیزده سال است. و دسته‌ی دوم دانش‌آموزان نظام جدید که پس از دوازده سال دوران تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده‌اند.

دانش‌آموزان هر دو نظام به طور تصادفی در ترم جاری، دوران مدرسه را پشت سر گذاشته‌اند و این خود دلیلی برای تعداد زیاد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان است.

و اما دلیل دوم: دولت ائتلافی آلمان در سال گذشته میلادی تصمیم به لغو خدمت سربازی در این کشور گرفت. به گفته‌ی کارشناسان، با رفع اجبار در گذراندن دوره‌ی سربازی، گروه عظیمی از جوانان پس از گذراندن دوران تحصیلات متوسطه، تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان گرفته‌اند.

برای هر ۶۹ دانشجو تنها یک استاد

تعداد زیاد دانشجویان دانشگاه مسلما کلاس‌های شلوغ و کنترل دشوار آن توسط استاد را به دنبال خواهد داشت. برای رفع مشکلاتی از این دست به طور نمونه در دانشگاه کلن آلمان، چهارصد فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.
به گفته‌ی سخنگوی این دانشگاه با وجود فرصت‌های مطالعاتی و تدریسی جدید، هر ۶۹ دانشجو توسط تنها یک استاد سرپرستی می‌شود. در رشته‌هایی همچون حقوق و اقتصاد این میزان به ۱۰۰ دانشجو برای هر استاد می‌رسد.

پاتریک هونکر، سخنگوی این دانشگاه معتقد است که این تعداد تا پیش از ایجاد فرصت‌های شغلی یادشده تا ۱۵۰ دانشجو برای یک استاد نیز می‌رسیده است. در عین حال این مسئول دانشگاه یادآور می‌شود که برای سرپرستی و برنامه‌ریزی برای بیش از ۴۰ هزار دانشجوی دانشگاه کلن به امکانات مالی و پرسنلی بیشتری نیاز است. فرصت‌های جدید شغلی در دانشگاه‌ها آلمان از طریق بسته‌های کمک مالی ایالت‌ها و دولت آلمان تامین شده‌اند، با این حال این کمک مالی شامل تهیه مسکن و خوراک برای دانشجویان نمی‌شود.

مشکل مسکن؛ اولین پیامد شمار بالای متقاضیان

تعداد بالای دانشجویان مسلما یافتن خانه‌ی دانشجویی برای دانشجویان و به ویژه دانشجویان خارجی را دشوار می‌کند. از آن‌جا که خوابگاه‌های دانشجویی وابسته به دانشگاه با هزینه‌ی مناسب‌تری در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند، دانشجویان خارجی نیز ترجیح می‌دهند در این نوع خانه‌ها زندگی کنند.

مسئولان بخش امور صنفی دانشگاه‌های آلمان با توجه به تعداد بالای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها نگران‌اند، دانشجویان خارجی با کمبود محل سکونت روبرو شوند.

به گفته‌ی این مسئولان و براساس آمار ارائه شده از سوی اداره امور صنفی دانشجویان، به طور متوسط دریافتی یک دانشجوی خارجی در طول ماه صد یورو کمتر از هم‌دانشگاهی‌های آلمانی‌اش است. از همین رو نیز نیاز در میان این بخش از دانشجویان دانشگاه‌های آلمان برای استفاده از امکانات دولتی و دانشگاهی بیشتر از سایرین احساس می‌شود.

 
تحصیل در انگلستان
دوره های زبان انگلیسی
دوره های کارشناسی در انگلستان
دوره های کارشناسی ارشد
دوره های دکترا در انگلستان
تحصیل در رشته پزشکی
تحصیل در رشته دندانپزشکی
پیش دانشگاهی در انگلستان
مدارس شبانه روزی در انگلستان
رشته های دانشگاهی آنلاین
آزمون و دوره های آیلتس
آزمون و دوره های تافل
بورسیه های تحصیلی در انگلستان
خرید کتاب و مقالات علمی
رزومه و روش تهیه آن
دانشگاهها و کالج های انگلستان
مطالب جدید تحصیل در انگلستان
MBA در انگلستان
تست
 
 
زندگی در انگلستان
هزینه های زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیلی در انگلستان
مسکن دانشجویی در انگلستان
کار در زمان تحصیل در انگلستان
رنکینگ دانشگاه های انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
 
 
درباره انگلستان
درباره انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان
ارزشیابی‌ مدارك‌ تحصیلی‌ در انگلستان
آموزش شهروندی انگلستان
مشاوره تحصيلي در انگلستان
آموزش فني و حرفه اي در انگلستان
آموزش بزرگسالان در انگلستان
جاذبه های توریستی انگلستان
فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان
اعطاي نمايندگي
بنرها و لوگوی سایت
UK Study Today در فیس بوک
 
 


V 3.0
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
UK STUDY TODAY Ltd is a registered company in England and Wales with Registration number : 07192908

Copyright © 2005 - 2022 , UK Study Today.com هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد