شنبه 20 جولاي 2024 - 30 تير 1403
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
Bookmark and Share
NEWSLETTER
Email :LINKS
   به سایت مرکز مشاوره جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های انگلستان خوش آمدید   در صورتی که متقاضی تحصیل در  دوره های کارشناسی , کارشناسی ارشد , دکترا , پزشکی , دندانپزشکی ,Foundation (پیش دانشگاهی) و یا A LEVEL در انگلستان برای سال 2014  هستید میتوانید از هم اکنون با ما تماس بگیرید     UCAS Timetable for 2014 applications   دانشگاهها و کالج های انگلستان     ویزای تحصیلی انگلستان       جدول ارزشیابی , مقایسه و تبدیل آیلتس و تافل    UK STUDY TODAY   موفق ترین مشاور و راهنمای اخذ پذیرش تحصیلی در  مقاطع مختلف تحصیلی در انگلستان     دوره های زبان انگلیسی در انگلستان     دوره های کارشناسی در انگلستان    دوره های کارشناسی ارشد      دوره های دکترا در انگلستان      تحصیل در رشته پزشکی     تحصیل در رشته دندانپزشکی   پیش دانشگاهی در انگلستان      مدارس شبانه روزی در انگلستان      دوره های آیلتس      دوره های تافل      بورسیه های تحصیلی در انگلستان     رزومه و روش تهیه آن    دانشگاهها و کالج های انگلستان     MBA در انگلستان     هزینه های زندگی در انگلستان     هزینه های تحصیلی در انگلستان     مسکن دانشجویی در انگلستان    کار در زمان تحصیل در انگلستان    رنکینگ دانشگاه های انگلستان    ویزای تحصیلی انگلستان     فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان     خدمات مشاوره و اخذ پذیرش تحصیلی در انگلستان      خدمات مشاوره اخذ ویزای تحصیلی انگلستان     خدمات مسکن دانشجوئی در انگلستان    خدمات فرودگاهی (ایاب و ذهاب ) در انگلستان     خدمات آشنا کردن دانشجو با محیط پیرامون تحصیل     افتتاح حساب بانکی در انگلستان     گواهینامه رانندگی در انگلستان    راهنمائی جهت استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان    مشاوره در انتخاب مدرسه و ثبت نام فرزندان دانشجویان در مدارس انگلستان    مشاوره حقوقی   تمدید ویزای دانشجوئی   تلفن تهران متصل به دفتر لندن  4858 55 66  021   تلفن مسقیم دفتر لندن 8286 2784 20 0044    UK STUDY TODAY Ltd - 72 Hammersmith Road -London - W14 8TH - United Kingdom   
نام رشته‌هاي دانشگاهي كم‌درآمد در بريتانيا اعلام مي‌شود

نام رشته‌هاي دانشگاهي كم‌درآمد در بريتانيا اعلام مي‌شود

بر اساس پيش نويس لايحه‌اي در دولت بريتانيا، قرار است نام رشته هاي دانشگاهي كه از لحاظ درآمدزا بودن و آمار استخدام فارغ التحصيلان در رده پاييني قرار دارند اعلام شود، تا دانشجويان پيش از انتخاب رشته درك بهتري از آينده شغلي خود داشته باشند.

در پيش نويس اين لايحه عنوان شده كه يكي از اهداف اجراي چنين برنامه‌اي افزايش رقابت بين دانشگاهها و همينطور ايجاد تصويري شفاف تر براي دانشجويان است تا آنها در مورد ارزش شهريه اي كه براي تحصيل در رشته دانشگاهي خود مي پردازند راحت تر تصميم بگيرند.

ديويد ويلتز، وزير امور دانشگاهها مي گويد كه چنين برنامه اي قدرت بيشتري به دانشجويان مي‌دهد تا بتوانند بر ميزان مبلغ شهريه دانشگاهها در رشته هاي مختلف تاثير بگذارند.

در حال حاضر دو سوم دانشگاهها در انگلستان اعلام كرده اند كه قصد دارند در سال تحصيلي آينده حداكثر شهريه ساليانه مجاز كه توسط دولت تعيين شده (۹ هزار پوند در سال) را از دانشجويان دريافت كنند.

موضوع افزايش شهريه دانشگاهها در انگلستان با مخالفت گسترده دانشجويان روبرو شد تا جاييكه در چند مورد دانشجويان با تظاهرات و راهپيمايي در خيابان ها خواهان بازنگري در تصميم دولت اين كشور در افزايش شهريه ها شدند.

در جريان بعضي از اين راهپيمايي ها، عده اي از تظاهر كنندگان خشمگين شيشه مغازه ها و برخي از ساختمان هاي دولتي را شكستند كه اين موضوع به درگيري پليس با آنها منجر شد.

آقاي ويلتز معتقد است بسياري از رشته هاي دانشگاهي از نگاه كارفرمايان ارزش شغلي چنداني ندارند.

در چند سال اخير رقابت براي ورود به بازار كار براي فارغ التحصيلان دانشگاهها در انگلستان بسيار دشوار شده است.

اين موضوع باعث شده كه براي برخي از متقاضيان ورود به دانشگاهها با توجه به شهريه بالاي دانشگاهها ترديدهايي در مورد ارزش مدرك تحصيلي آنها به وجود بيايد.

يكي از نظرسنجي‌هاي اخير حاكي از آن است كه كارفرمايان به طور متوسط براي هر يك موقعيت شغلي كه در بازار كار ايجاد مي شود، در حدود ۸۳ درخواست استخدام دريافت مي كنند.

پيش نويس لايحه اصلاحات در دانشگاههاي انگلستان با مخالفت حزب اقليت كارگر، در پارلمان بريتانيا مواجه شده است.

اين لايحه مخالفت دانشجويان را نيز در پي داشته است.

از جمله آرون پورتر، رييس اتحاديه دانشجويان در انگلستان هشدار داده است كه بسياري از دانشجويان درمورد دانشگاه ها و رشته هاي تحصيلي شان دچار سردرگمي خواهند شد و اين موضوع به ايجاد بي نظمي در نظام آموزش عالي در اين كشور خواهد شد.

ديويد باركلي، رييس اتحاديه دانشجويان دانشگاه آكسفورد هم در واكنش به اين خبر گفت: "آراستن پيش نويس اين لايحه با كلماتي كه حكايت از افزايش قدرت انتخاب دانشجويان دارد، شبيه اين است كه يك خوك را با رژ لب آرايش كنيد. تحصيل و آموزش موضوعي نيست كه بتوان آن را خريد و فروش كرد".

در بخش ديگري از پيش نويس اين لايحه آمده است كه دولت قصد دارد به دانشگاههايي كه شهريه خود را محدود به ۷۵۰۰ پوند در سال و يا كمتر از آن مي كنند اجازه دهد تا ظرفيت خود را افزايش دهند.

 
تحصیل در انگلستان
دوره های زبان انگلیسی
دوره های کارشناسی در انگلستان
دوره های کارشناسی ارشد
دوره های دکترا در انگلستان
تحصیل در رشته پزشکی
تحصیل در رشته دندانپزشکی
پیش دانشگاهی در انگلستان
مدارس شبانه روزی در انگلستان
رشته های دانشگاهی آنلاین
آزمون و دوره های آیلتس
آزمون و دوره های تافل
بورسیه های تحصیلی در انگلستان
خرید کتاب و مقالات علمی
رزومه و روش تهیه آن
دانشگاهها و کالج های انگلستان
مطالب جدید تحصیل در انگلستان
MBA در انگلستان
تست
 
 
زندگی در انگلستان
هزینه های زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیلی در انگلستان
مسکن دانشجویی در انگلستان
کار در زمان تحصیل در انگلستان
رنکینگ دانشگاه های انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
 
 
درباره انگلستان
درباره انگلستان
سیستم آموزشی در انگلستان
ارزشیابی‌ مدارك‌ تحصیلی‌ در انگلستان
آموزش شهروندی انگلستان
مشاوره تحصيلي در انگلستان
آموزش فني و حرفه اي در انگلستان
آموزش بزرگسالان در انگلستان
جاذبه های توریستی انگلستان
فرم مشاوره تحصیلی در انگلستان
اعطاي نمايندگي
بنرها و لوگوی سایت
UK Study Today در فیس بوک
 
 


V 3.0
صفحه اصلی اخبار مقالات آلبوم تصاویر درباره ما تماس با ما فرم مشاوره
UK STUDY TODAY Ltd is a registered company in England and Wales with Registration number : 07192908

Copyright © 2005 - 2022 , UK Study Today.com هرگونه کپی برداری از این سایت پیگرد قانونی دارد